14. Filmtettfeszt, Kolozsvár

Kolozsvár - Győzelem (Victoria) mozi, 2014. október 2-5.
Rendezvénysorozat: 14. Filmtettfeszt
Kategóriák: film;
Weboldal: http://www.filmtettfeszt.ro/program-2014#kol
Facebook: https://www.facebook.com/filmtettfeszt?fref=ts

Október 2. és 5. között szervezi meg a Filmtett Egyesület a Filmtettfeszt Magyar Filmnapok 14. kiadását.

Október 2., csütörtök

Győzelem / Victoria mozi

17:00
Megnyitó
A Sárga Csikó Díj átadása
Szász Attila: A berni követ (2014, 76', román felirat, 12+)
Közönségtalálkozó
Bemutatkozik a Magyar Média Mecenatúra program

20:00
Nagyjátékfilm
Dyga Zsombor: Couch Surf (2013, román felirat, 16+)

22:00
Nagyjátékfilm
Bodzsár Márk: Isteni műszak (2013, 107', román felirat, 16+)

Október 3., péntek

Győzelem / Victoria mozi

14:30
Magyar rövidek a 11. Jameson CineFestről
Mojzes Milojev Zsanett: Vénusz átvonulás (2013, 14')
Breier Ádám: Marea (2014, 15')
Nagypál Orsi: Kispárizs (2014, 13')
Hörcher Gábor: Ricsi (2014, 15')
Felvidéki Miklós: Fly Me To The Moon (204, 5')
Varga Petra: Vannak szomszédaim (204, 4')
Ruska László, Ringeisen Dávid: Papírvilág (2014, 3')

16:00
Erdélyi rövidek
Székely Előd, Fekete Lajos: Akasztófa (2014, 9')
Ugron Réka: Amit gondolok az egészről (2014, 19')
Molnár Ferenc: Hamburger (2014, 8')
Köllő Ildikó: Leltár a pasim jó cselekedeteiről (2014, 3')
Nagy Orsolya: Lepkegyűjtő (2014, 5')
Visky Ábel: Maflicsek (2014, 14')
Bartincki Tamara: Szmájli (2014, 9')
Gábor Lóránd: Zoltán (2014, 12')

18:00
Dokumentumfilm
Sós Ágnes: Szerelempatak (2013, 70', 12+)

20:00
Nagyjátékfilm
Zomborácz Virág: Utóélet (2014, 93', 16+)

22:00
Nagyjátékfilm
Kerékgyártó Yvonne: Free Entry (2014, 70', 12+)

Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem – aula

17:00
Száz éve született Tolnay Klári
Könyvbemutató
Ráthonyi Ákos: Ágrólszakadt úrilány (1943, 88')

Október 4., szombat

Győzelem / Victoria mozi

10:00
Vetítés gyerekeknek
Gémes József: Vili, a veréb (1989, 79')

11:30
Ifjúsági film
Bernáth Zsolt: Aura (2014, 80', 12+)

15:30
Dokumentumfilm
Ferenczi Gábor: Overdose – Vágta egy álomért (2013, 73', román felirat, 12+)

17:00
Dokumentumfilm
Varga Ágota: A tartótiszt (2013, 63', román felirat, 12+)

19:00
Nagyjátékfilm
Reisz Gábor: VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan (2014, 90', román felirat, 16+)

21:00
Nagyjátékfilm
Herczeg Attila: Megdönteni Hajnal Tímeát (2014, 100', román felirat, 16+)

Insomnia Café

20:00
Alternatív erdélyi filmtörténet

Október 5., vasárnap

Győzelem / Victoria mozi

10:00
Vetítés gyerekeknek
Antonin Krizsanics, M. Tóth Géza: Bogyó és Babóca 3. – Játszótársak (2014, 70')

11:30
Ifjúsági film
Mátyássy Áron: Berosált a rezesbanda (2012, 72', 12+)

15:30
Filmtett-rövidek
Bács Ildikó: Hinta (2014, 7')
Cibulya Nikol: A te apád (2014, 10')
Fazekas Gyöngyi: Saudade (2014, 10')
Klopfstein-László Bálint: Márió (2014, 10')
Kruppa Noémi: Bestiárium (2014, 50')
Molnár Luca Anna, Debreczeni Zoltán: Albérlők (2014)
Juhász Ariella, Rózsa Noémi: Mindennapok (2014)
Nagy Klementina: Kikelő (2014)
Kocsis Aleandra, Kőszegi Tamás: Vihar (2014)

17:30
Dokumentumfilm
Halász Glória: Dr. Lala (2014, 57', román felirat, 12+)

19:00
Nagyjátékfilm
Tolnai Szabolcs: Az erdő (Čudna Šuma) (2014, 77', román felirat, 12+)

21:00
Nagyjátékfilm
Pálfi György: Szabadesés (2014, 89', román felirat, 16+)

A fesztivál teljes programja, hírek, újdonságok elérhetők a fesztivál honlapján: http://www.filmtettfeszt.ro