14. Filmtettfeszt, Nagyvárad

Nagyvárad - PKE Nagyvárad, 2014. október 3-5.
Rendezvénysorozat: 14. Filmtettfeszt
Kategóriák: film;
Weboldal: http://www.filmtettfeszt.ro/program-2014#var
Facebook: https://www.facebook.com/filmtettfeszt?fref=ts

Október 2. és 5. között szervezi meg a Filmtett Egyesület a Filmtettfeszt Magyar Filmnapok 14. kiadását.

Program:

Október 3., péntek

17:00
Erdélyi rövidek
Székely Előd, Fekete Lajos: Akasztófa (2014, 9')
Ugron Réka: Amit gondolok az egészről (2014, 19')
Molnár Ferenc: Hamburger (2014, 8')
Köllő Ildikó: Leltár a pasim jó cselekedeteiről (2014, 3')
Nagy Orsolya: Lepkegyűjtő (2014, 5')
Visky Ábel: Maflicsek (2014, 14')
Bartincki Tamara: Szmájli (2014, 9')
Gábor Lóránd: Zoltán (2014, 12')

18:30
Dokumentumfilm
Sós Ágnes: Szerelempatak (2013, 70', 12+)

20:00
Nagyjátékfilm
Szász Attila: A berni követ (2014, 76', román felirat, 12+)

Október 4., szombat

11:00
Ifjúsági film
Mátyássy Áron: Berosált a rezesbanda (2012, 72', 12+)

16:00
Filmtett-rövidek
Bács Ildikó: Hinta (2014, 7')
Cibulya Nikol: A te apád (2014, 10')
Fazekas Gyöngyi: Saudade (2014, 10')
Klopfstein-László Bálint: Márió (2014, 10')
Kruppa Noémi: Bestiárium (2014, 50')
Molnár Luca Anna, Debreczeni Zoltán: Albérlők (2014)
Juhász Ariella, Rózsa Noémi: Mindennapok (2014)
Nagy Klementina: Kikelő (2014)
Kocsis Aleandra, Kőszegi Tamás: Vihar (2014)

17:00
Dokumentumfilm
Ferenczi Gábor: Overdose – Vágta egy álomért (2013, 73', román felirat, 12+)

18:30
Nagyjátékfilm
Tolnai Szabolcs: Az erdő (Čudna Šuma) (2014, 77', román felirat, 12+)

20:00
Nagyjátékfilm
Bodzsár Márk: Isteni műszak (2013, 107', román felirat, 16+)

Október 5., vasárnap

10:00
Vetítés gyerekeknek
Antonin Krizsanics, M. Tóth Géza: Bogyó és Babóca 3. – Játszótársak (2014, 70')

11:30
Ifjúsági film
Bernáth Zsolt: Aura (2014, 80', 12+)

15:30
Magyar rövidek a 11. Jameson CineFestről
Mojzes Milojev Zsanett: Vénusz átvonulás (2013, 14')
Breier Ádám: Marea (2014, 15')
Nagypál Orsi: Kispárizs (2014, 13')
Hörcher Gábor: Ricsi (2014, 15')
Felvidéki Miklós: Fly Me To The Moon (204, 5')
Varga Petra: Vannak szomszédaim (204, 4')
Ruska László, Ringeisen Dávid: Papírvilág (2014, 3')

17:00
Dokumentumfilm
Halász Glória: Dr. Lala (2014, 57', román felirat, 12+)

18:00
Nagyjátékfilm
Dyga Zsombor: Couch Surf (2013, román felirat, 16+)

20:00
Nagyjátékfilm
Herczeg Attila: Megdönteni Hajnal Tímeát (2014, 100', román felirat, 16+)