SIC Feszt

Csomakőrös augusztus 10-13.
Kategóriák: fesztivál;
Facebook: https://www.facebook.com/sicfeszt/?fref=ts

Idén augusztus 10-13. között szervezik meg a SIC Feszt – Székelyföldi Szabadegyetemet.

PROGRAM:

2017.08.10. – CSÜTÖRTÖK

12:00 - 16:00 Tábornyitás

16:00 - 17:00 Diákolimpia

17:00 - 18:00 Közönségtalálkozó: Székelyföldi példaképek

Veres István (séf), Lénárt Paula (kosárlabdázó)

18:00 - 19:00 Előadás: A lovagkirály virtuális útja

Hegedüs Csilla, az RMDSZ ügyvezető alelnöke, az Erdélyi Magyar Értéktár Bizottság elnöke

Tamás Ágnes, az RMDSZ online kommunikációsa

19:00 Koncert: Amnesia

20:30 - 22:00 Koncert: Yes Yes

22:00 - 23:30 Koncert: Kowalsky meg a Vega

23:30 - 03:00 DJ Nick Havsen & Lilboy

 

2017.08.11. – PÉNTEK

08:00 - 08:30 Reggeli torna

10:00 - 11:00 Diákolimpia

11:00 - 12:30 A SIC Feszt hivatalos megnyitója

14:30 - 16:00 Diákolimpia

16:00 - 17:00 Előadás: Székelyföldre költöztem. Szeretek itt élni!

Sárik-Sipos Beáta (újságíró), Rodics Gergely (Pogány-havas Kistérségi Társulás vezetője), Mód Péter (Szent Anna Ifjúsági Központ vezetője), Tomsits Anikó (jógaoktató)

17:00 Előadás: Székelyföld, mint brand

Tamás Sándor (Kovászna Megye Tanácsának elnöke), Borboly Csaba (Hargita Megye Tanácsának elnöke), Kozma Mónika (a Maros megyei tanács elnöki kabinetvezetője)

         Előadás: Mátyás király marketingjétől a self-brandingig

Porcsalmi Bálint, kampányszakértő, az RMDSZ ügyvezető elnöke

Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke

18:00 - 19:00 Filmvetítés: 1. Szent László arcának tudományos rekonstrukciója

                                            2. Arany János és Szent László (Marosán Csaba, a Kolozsvári Állami Magyar Színház tagjának műsora)

19:00 - 21:00 Előadás: Mezőgazdasági jövőkép

Péter László (MP-Agro tulajdonosa), Kozma Béla (Kovászna Megyei Mezőgazdasági Igazgatóság irodavezetője), Orbán Miklós (AgroSic Közösségek Közti Társulás vezetője), Könczei István (a fiatal gazdák képviselője, HÁRIT), Márton Árpád (RMDSZ-es képviselő)

19:00 Koncert: Pinceband

20:30 - 22:00 Koncert: Dreamland Residents

22:00 - 23:30 Koncert: Nagy Feró és a Beatrice

23:30 - 02.00 Dj Turbo G

 

2017.08.12. – SZOMBAT

08:00 - 08:30 Reggeli torna

10:00 - 11:00 Diákolimpia

10:00 - 18:00 CSALÁDI NAP (több mint 40 játékkal)

10:00 Családi Nap megnyitó

11:00 - 11:30 HalVirág bábszínház: Vert visz veretlent avagy a róka és a farkas barátsága

12:00 - 13:00 Előadás: Mitől nő a nő?

Kondor Ágota, az RMDSZ Háromszéki Nőszervezetének alelnöke, mentálhigiénés szakember

13:00 - 13:30 Koncert: Zöldi Lara (a sepsiszentgyörgyi Művészeti és Népiskola diákja)

13:30 - 14:30 Előadás: Illóolajok a családban

Máthé Kriszta, doTERRA szaktanácsadó

14:00 - 14:30 HalVirág bábszínház: A Gyilkos-tó legendája

15:00 - 16:00 Koncert: Kelekótya együttes

16:00 - 17:00 Előadás: A gyermekgyógyász válaszol

Dr. Bodó Erika, a sepsiszentgyörgyi Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház gyermekgyógyász szakorvosa

17:00 Tombolahúzás

17:30 - 18:00 Táncház a Folker együttessel

14:30 - 16:00 Diákolimpia

16:00 - 17:00 Előadás: Székelyföld értékei

Szőcs Zsuzsa (Kovászna Megyei Értéktár Bizottság elnöke), Dimény Haszmann Orsolya (csernátoni Haszmann Pál Múzeum vezetője), László Endre (Székelyföldi Turisztikai Desztináció Menedzsment Klaszter elnöke), Orbán Miklós (AgroSic Közösségek Közti Társulás vezetője), Edler András-György (Kovászna megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke)

16:00 - 17:00 Diákolimpia

17:00 - 18:00 Előadás: Képregény Erdélyben és Fantomatika

Sárosi Mátyás, Szabó Krisztina

18:30 - 19:00 Diákolimpia díjkiosztó

20:30-  22:00 Koncert: Alterego

22:00 – 23:30 Koncert: Honeybeast

23:30 - 03:00 Dj BRNY