XII. Nemzetiségi Színházi Kollokvium

Gyergyószentmiklós - Figura Stúdió Színház, október 12-22.
Kategóriák: színház;
Facebook: https://www.facebook.com/events/1989078644644415/

Idén is lesz Nemzetiségi Színházi Kollokvium Gyergyószentmiklóson. A rendezvény idei kiadása is színes programokban bővelkedik, a színházi előadások mellett filmvetítések, koncertek és könyvvásár is helyet kap a programban.

PROGRAM

OKTÓBER 12., CSÜTÖRTÖK
19:00, nagytermi stúdió 
Figura Stúdió Színház, Gyergyószentmiklós
Puskin nyomán: Anyegin (2 h 10 min)
(rendező: Botond Nagy)
Korhatár: 16+

OKTÓBER 13., PÉNTEK 
17:00, stúdióterem
Filmvetítés: Ernelláék Farkaséknál (1 h 20 min)
(rendező: Hajdu Szabolcs)
Korhatár: 16+

17:00, helyszín: CSÍKI JÁTÉKSZÍN (CSÍKSZEREDA), nagyterem
Csíki Játékszín, Csíkszereda
Egressy Zoltán: Portugál (2 h 20 min, egy szünet)
(rendező: Victor Ioan Frunză)
Korhatár: 14+

18:00, Tarisznyás Márton Múzeum
Kiállításmegnyitó: Weöres 100 – A megmozdult szótár
A Petőfi Irodalmi Múzeum és a MOME TechLab közös kiállítása

19:00, nagytermi stúdió 
Kolozsvári Állami Magyar Színház, Kolozsvár
Homemade (a Szüleink-projekt előadása) (2 h 45 min, egy szünet)
(rendező: Vargyas Márta)
Korhatár: 10+

23:00, YourLivingRoom
DJ Popular

OKTÓBER 14., SZOMBAT 
11:00 YourLivingRoom
Színház és nevelés : beszélgetés alkotókkal 
és a Játéktér folyóirat szerkesztőivel

14:00, Karancsi Sándor-terem
Kiállításmegnyitó:
Ahol színház születik (Bocsárdi László művészetéről)

15:00, YourLivingRoom
Tomcsa Sándor Színház, Székelyudvarhely
Gianina Cărbunariu: Stop the tempo! (1 h 10 min)
(rendező: Tóth Árpád)
Korhatár: 16+

16:00, stúdióterem
Káva Kulturális Műhely, Budapest
Lady Lear (3 h, egy szünet)
(rendező: Kovács Dániel)
Korhatár: 18+

19:00, nagyterem
Újvidéki Színház, Újvidék
Lénárd Róbert: Fekete – az utolsó szerb felkelés (1 h 30 min)
(rendező: Žanko Tomić)
Korhatár: 14+

20:30, a Figura Stúdió Színház előtti parkoló
M Studio (Sepsiszentgyörgy)
Tűztánc

22:00, stúdióterem
Koncert: Loose Neckties Society (Kolozsvár)

OKTÓBER 15., VASÁRNAP
15:00, Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtár 
Demény Péter: Királynő (1 h)
(felolvasószínházi elődás, rendező: Dézsi Szilárd)
Korhatár: 14+ 

17:00, stúdióterem 
Kézdivásárhelyi Városi Színház
Kiss Csaba: Skandináv lottó (1 h 20 min)
(rendező: Kolcsár József)
Korhatár: 14+

19:00, nagytermi stúdió
Radu Stanca Színház – Német Tagozat (Szeben) 
Alan Ayckbourna: Kígyó a fűben (1 h 20 min)
(rendező: Rafael David Kohn)
Korhatár: 12+

22:00, stúdióterem
Koncert: The Case (Temesvár)

OKTÓBER 16., HÉTFŐ
17:00, stúdióterem 
Figura Stúdió Színház, Gyergyószentmiklós
Egyetlen (színházi merénylet egy testre) (50 min)
(rendező-koreográfus: Györfi Csaba)
Korhatár: 14+

19:00, nagyterem
Tomcsa Sándor Színház (Székelyudvarhely) 
Bernard-Marie Koltés: Roberto Zucco (1 h 40 min)
(rendező: Zakariás Zalán)
Korhatár: 14+

22:00, stúdióterem 
Koncert: Actor`s Dzsem Session (Székelyudvarhely)

Október 17., kedd
15:00, Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtár 
Závada Péter: Je suis Amphytrion (1 h)
(felolvasószínházi elődás, rendező: Dézsi Szilárd)
Korhatár: 18+ 

16:00, stúdióterem 
Giuvlipen Színházi Társulat (Bukarest)
kék / narancssárga (2 h)
(rendező: Mihai Lukács)
Korhatár: 12+

19:00, nagyterem
Szigligeti Színház (Nagyvárad) 
Molière: A mizantróp (2 h 20 min, egy szünet)
(rendező: Novák Eszter)
Korhatár: 12+

23:00, YourLivingRoom
Blackmamba & DJ Zeki

OKTÓBER 18., SZERDA
12:00, YourLivingRoom
Fórum: Egy Roma Állami Színház 
létrehozásának szükségessége 
(a Giuvlipen Színházi Társulat tagjaival)

17:00, stúdióterem
Filmvetítés: Testről és lélekről (2 h)
(rendező: Enyedi Ildikó)
Korhatár: 16+

20:00, nagyterem 
Temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház – Temesvári Állami Német Színház 
Moliendo café (1 h 40 min)
(rendező: Silviu Purcărete)
Korhatár: 12+

23:00, YourLivingRoom
DJ Popular

OKTÓBER 19., CSÜTÖRTÖK
15:00, Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtár 
Moșu Norbert-László: Hogyan mérjünk le egy kutyát? (1 h)
(felolvasószínházi elődás, rendező: Dézsi Szilárd)
Korhatár: 14+ 

17:00, nagytermi stúdió 
Marosvásárhelyi Nemzeti Színház – Tompa Miklós Társulat
Csehov: Sirály (2 h 40 min, egy szünet)
(rendező: Keresztes Attila)
Korhatár: 14+

20:00, stúdióterem 
Yorick Stúdió (Marosvásárhely)
Székely Csaba: Szeretik a banánt, elvtársak? (1 h 20 min)
(rendező: Sorin Militaru)
Korhatár: 10+

23:00, stúdióterem 
Koncert: sZempöl Offchestra (Sepsiszentgyörgy)

OKTÓBER 20., PÉNTEK
16:00, stúdióterem 
Ariel Ifjúsági- és Gyermekszínház, Marosvásárhely
Misima Jukio: Madame de Sade (2 h 40 min, egy szünet)
(rendező: Porogi Dorka)
Korhatár: 16+

19:00, nagytermi stúdió 
Tamási Áron Színház, Sepsiszentgyörgy
Molnár Ferenc: Liliom (2 h 10 min)
(rendező: Bocsárdi László)
Korhatár: 12+

22:00, stúdióterem
Koncert: Tesztoszteron Zenei Alakulat (Sepsiszentgyörgy)

OKTÓBER 21., SZOMBAT
15:00, Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtár 
Kele Fodor Ákos: Echolália – könyvbemutató 

16:00, stúdióterem 
Váróterem Projekt, Kolozsvár
Reacting Chernobyl (1 h 40 min)
(rendező: Cosmin Matei)
Korhatár: 14+

19:00, nagyterem 
Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulat
Shakespeare: Tévedések vígjátéka (2 h 40 min, egy szünet)
(rendező: Bocsárdi László) 
Korhatár: 12+

23:00, stúdióterem
Koncert: Mindhalálig Beatles – Emlékzenekar (Szatmárnémeti)

OKTÓBER 22., VASÁRNAP
17:00, stúdióterem 
Aradi Kamaraszínház
Bogosian és José Saramago szövegei nyomán: 
Sex, drugs, gods & rock ‘n’ roll (55 min)
(rendező: Tapasztó Ernő 75%)
Korhatár: 16+

19:00, nagytermi stúdió 
Figura Stúdió Színház, Gyergyószentmiklós
Racine: Phaedra (1 h 40 min)
(rendező: Albu István)
Korhatár: 16+

22:00, stúdióterem
Koncert: Koszika & The HotShots

Az előadásokat közönségtalálkozó követi a YourLivingRoomban. 
A beszélgetések moderátora: Czegő Csongor.

OKTÓBER 18-22.
Frenák Pál Workshop
Workshop vezetők: Maurer Milán és Halász Gábor (Frenák Pál táncosai)

Állandó programok:
Könyvvásár a Figura Stúdió Színház előcsarnokában.
Tarisznyás Márton Múzeum: Weöres 100 – A megmozdult szótár
A Petőfi Irodalmi Múzeum és a MOME TechLab közös kiállítása

További információk, helyfoglalás: 0040-752-227-011