11. Bukaresti Magyar Filmhét

Bukarest november 12-19.
Kategóriák: fesztivál; film;
Facebook: https://www.facebook.com/events/240644313131839/

november 12., vasárnap, 18.30 (Balassi Intézet, Gina Patrichi u. 8.)

Szilágyi Lenke: Standfotók az 1945 című film forgatásáról - fotó kiállítás

november 12., vasárnap, 19.00 (Balassi Intézet, Gina Patrichi u. 8.)

Kozma Orsi Quartet - jazzkoncert

november 13., hétfő, 18.30: ünnepi megnyitó

Takarmánybázis Tandem: 1945 – Film a hangok felől

mozikoncert:

Szemző Tibor, a film zeneszerzője (fuvolák, narráció)
Gőz László, a film zenéjének egyik előadóművésze (kagylók, basszustrombita)

Horia Bernea Stúdióterem (Román Parasztmúzeum, Monetăriei u. 3.)

november 13., hétfő, 20.00:

Török Ferenc: 1945

2017, 91 perc, dráma, román felirattal

Q&A: Szántó T. Gábor

Horia Bernea Stúdióterem (Román Parasztmúzeum, Monetăriei u. 3.)

november 14., kedd, 10.00 (@ UNATC)

A forgatókönyvírásról

Szakmai beszélgetés Szántó T. Gáborral, az  1945 című forgatókönyv filmes megvalósításáról.

november 14., kedd, 18.00

Meghívott fesztivál: BuSho 1., 82 perc, angol felirattal

BuSho Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál

Legjobb magyar filmek a 13. BuSho-n

Lovrity Anna Kata: Vulkánsziget / 2017, 9 perc, animáció

Barnabás Tóth: Van egy határ / 2017, 19 perc, dráma (A 13. Bronz BuSho-díj)

Asmon Stella: Terka Nova / 2017, 10 perc, kísérleti film

Wunder Judit: Kötelék / 2016, 10 perc, animáció (13. Bronz BuSho: legjobb magyar animáció)

Szabó Simon: Ebéd előtt / 2016, 9 perc, fikció

Deák Kristóf: Mindenki / 2015, 25 perc, fikció

Q&A: Gábeli Tamás, Maly Róbert

Horia Bernea Stúdióterem (Román Parasztmúzeum, Monetăriei u. 3.)

november 14., kedd, 20.00

Kostyál Márk: Kojot

2016, 126 perc, dráma, román felirattal

Horia Bernea Stúdióterem (Román Parasztmúzeum, Monetăriei u. 3.)

november 15., szerda, 18.00

Meghívott fesztivál: BuSho 2., 97 perc, angol felirattal

BuSho Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál

A 13. BUSHO díjazott filmjei

Max Porter, Ru Kuwahata: Negative Space / 2017, 6 perc, animáció (legjobb animáció)

Albert Meisl: The Burden of Memory / 2016, 16 perc, vígjáték (legjobb vígjáték)

Aleksandra Szymanska: Fishy Story / 2016, 18 perc, misztikus, dráma (a Sziget Kft. különdíja)

Carlos Gómez-Trigo: Maelstrøm / 2017, 3 perc, thriller (a soproni BuSho helyszín különdíja)

Tal Greenberg: Kapunka / 2015, 12 perc, akció, vígjáték (Ezüst BuSho-díj)

Tim Grabham: Films to break Projectors / 2017, 5 perc, animáció (legjobb kísérleti film)

Tarek Roehlinger: A State of Emergency / 2017, 12 perc (Diákzsüri díja)

Horia Bernea Stúdióterem (Román Parasztmúzeum, Monetăriei u. 3.)

november 15, szerda, 20.00

Herendi Gábor: Kincsem

2017, 121 perc, romantikus kalandfilm, román felirattal

Q&A: Herendi Gábor

Horia Bernea Stúdióterem (Román Parasztmúzeum, Monetăriei u. 3.)

november 16, csütörtök, 18.00

Vranik Roland: Az állampolgár

2016, 109 perc, dráma, román felirattal

Horia Bernea Stúdióterem (Román Parasztmúzeum, Monetăriei u. 3.)

november 16, csütörtök, 20.00

Bereczki Csaba: Soul Exodus

2016, 93 perc, zenés dokumentumfilm, román felirattal

Q&A: Bereczki Csaba

Horia Bernea Stúdióterem (Román Parasztmúzeum, Monetăriei u. 3.)

november 17., péntek, 18.00

Francisco Escalante: Gyerünk gyerekek! A Válogatott útja az elitbe

2016, 55 perc, dokumentumfilm, angol felirattal

Q&A: Francisco Escalante, Vigh Alexandra

Horia Bernea Stúdióterem (Román Parasztmúzeum, Monetăriei u. 3.)

november 17., péntek, 19.00

Meghívott fesztivál: BuSho 3., 82 perc, angol felirattal

BuSho Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál

A 13. BuSho fődíja

Dudás Balázs: Welcome

2017, 30 perc, dráma (a legjobb magyar kisjátékfilm díja, a 13. BUSHO fődíja)

Horia Bernea Stúdióterem (Román Parasztmúzeum, Monetăriei u. 3.)

november 17., péntek, 20.00

Madarász Isti: Hurok

2016, 95 perc, thriller, román felirattal

Q&A: Madarász Isti

Horia Bernea Stúdióterem (Román Parasztmúzeum, Monetăriei u. 3.)

november 18., szombat, 11.00

M. Tóth Géza: Bogyó és Babóca

2011, 70 perc, animációs film gyerekeknek, magyar nyelvű vetítés

Horia Bernea Stúdióterem (Román Parasztmúzeum, Monetăriei u. 3.)

november 18., szombat, 12.15

M. Tóth Géza: Bogyó és Babóca

2011, 70 perc, animációs film gyerekeknek, román nyelvű vetítés

Horia Bernea Stúdióterem (Román Parasztmúzeum, Monetăriei u. 3.)

november 18., szombat, 11.00 - 14.00

a vetítőterem előtti térben: kreatív kézművesfoglalkozás gyerekeknek a Bogyó és Babóca film alapján

november 18., szombat, 18.00

Till Attila: Tiszta szívvel

2016, 105 perc, akció-vígjáték, román felirattal

Horia Bernea Stúdióterem (Román Parasztmúzeum, Monetăriei u. 3.)

november 18., szombat, 20.00

Gigor Attila: Kút

2016, 97 perc, dráma, román felirattal

Q&A: Gigor Attila, Kiss Wanda

Horia Bernea Stúdióterem (Román Parasztmúzeum, Monetăriei u. 3.)

november 19., vasárnap, 11.00

Pálfi Zsolt: Lengemesék

2017, 64 perc, animációs film gyerekeknek, magyar nyelvű vetítés

november 19., vasárnap, 12.00

Pálfi Zsolt: Lengemesék

2017, 64 perc, animációs film gyerekeknek, román nyelvű vetítés

november 19., vasárnap, 11.00 - 13.00

a vetítőterem előtti térben: kreatív kézművesfoglalkozás gyerekeknek a Lengemesék film alapján

Horia Bernea Stúdióterem (Román Parasztmúzeum, Monetăriei u. 3.)

November 19., vasárnap, 17.00

Rohonyi Gábor, M. Kiss Csaba: Brazilok

2016, 95 perc, vígjáték, román felirattal

Horia Bernea Stúdióterem (Román Parasztmúzeum, Monetăriei u. 3.)

November 19., vasárnap, 19.00

Tiszeker Dániel: #Sohavégetnemérős

2016, 92 perc, zenés játékfilm, román felirattal

Horia Bernea Stúdióterem (Román Parasztmúzeum, Monetăriei u. 3.)

A filmekre a belépés díjtalan.