TESZT - Temesvári Eurorégiós Színházi Találkozó

Temesvár május 20-27.
Kategóriák: fesztivál; színház;

Az idén tizenegyedik születésnapját ünneplő, május 20. és 27 között zajló fesztivál előadásainak többsége az őszinteségről és a sokszor saját korlátainkat feszegető bátorságról mesél.

2018. Május 20., vasárnap
OFF 17:00 Szabadság tér
Los INnato (ES)
NO/Nato
Koncepció: Marko Fonseca és Raúl Martínez

OFF 18:00  Szent György tér
Bram Graafland (NL)
A konyha hisztis hercege
Koncepció: Bram Graafland

19:00 Nagyterem
A fesztivál hivatalos megnyitója
Csiky Gergely Állami Magyar Színház, Temesvár (RO)
Jörg Graser: Rabenthal
Rendezte: Radu Afrim

OFF 22:30 Stúdió
SCHUBERTY KRAHL BAUER (DE)
Anima
Koncepció: Simon Bauer, Simon Krahl, Rike Schuberty

2018. Május 21., hétfő
OFF 16:00 Szabadság tér
LOS INnato (ES)
NO/Nato
Koncepció: Marko Fonseca és Raúl Martínez

17:00 Nagyterem
Qendra Multimedia, Pristina (KS)  
Jeton Neziraj: előadás négy színésszel és néhány disznóval és néhány tehénnel és néhány lóval és egy miniszterelnökkel és egy Milka-tehénnel és néhány helyi és nemzetközi ellenőrző szervvel
Rendezte: Blerta Neziraj

19:00 Katonai Tiszti Kör, Előadóterem
Bitef Színház / Czk Tivat / Maszk / Think Tank Studio (SRB-HU-MNE)
Jami Körzet
Rendezte: Kokan Mladenović

22:00 Nagyterem
Szabadkai Népszínház, Magyar Társulat, Szabadka (SRB)
Ingrid Lausund: Gerincbántalmak
Rendezte: Veljko Mićunović 

2018. Május 22., kedd
17:00 Stúdió
Trafó / Füge Produkció / Titkos Társulat, Budapest (HU)
Tótferi
Írta és rendezte: Kárpáti Péter

19:00 Nagyterem
cie. toula limnaios (DE)
tempus fugit
Koncepció / Koreográfia: Toula Limnaios

21:00 Stúdió
Trafó / Füge Produkció / Titkos Társulat, Budapest (HU)
Tótferi
Írta és rendezte: Kárpáti Péter

OFF 21:00 Szent György tér
Bram Gaafland (NL)
A konyha hisztis hercege
Koncepció: Bram Gaafland

2018. Május 23., szerda
17:00 Nagyterem
Ioan Slavici Klasszikus Színház, Arad (RO)
A mi városunk
Rendezte: Cristian Ban

19:00 Katonai Tiszti Kör, Előadóterem
Oriantheatre (FR)
KA-F-KA
Koreográfus: Mehdi Farajpour

21:00 Nagyterem
Kosztolányi Dezső Színház, Szabadka (SRB)
Felhő a nadrágban
Rendezte: Kokan Mladenović

2018. Május 24., csütörtök
16:00 Nagyterem
Csiky Gergely Állami Magyar Színház, Temesvár (RO)
Patrick Ellsworth: Táncos a sötétben
Rendezte: Kocsárdi Levente

19:00 Katonai Tiszti Kör, Előadóterem
Jászai Mari Színház, Tatabánya (HU)
Tadeusz Słobodzianek: A mi osztályunk
Rendezte: Guelmino Sándor

2018. Május 25., péntek
17:00 Nagyterem
Two Destination Language (SCT-BG)
Near Gone
Kidolgozta: Katherina Radeva és Alister Lownie

19:00 Katonai Tiszti Kör, Előadóterem
Reflektor Színház / E8 / Bitef Színház (SRB)
Macho Men
Koncepció: Milena Bogavac és Vojislav Arsić

22:00 Nagyterem
Toša Jovanović Nemzeti Színház, Zrenjanin (SRB)
Igor Štiks: Zrenjanin
Rendezte: Boris Liješević

OFF 23:00 Temesvári Szépművészeti Múzeum 
Solidart Egyesület, Temesvár (RO)
Még egy verőfényes nap
Írta és rendezte: Andrei Ursu

2018. Május 26., szombat
17:00 Nagyterem
Marco Chenevier / ALDES (IT)
Előadás a narancsról
Szerző: Marco Chenevier

19:00 Katonai Tiszti Kör, Előadóterem
F.A.C.E. Szabó Visual Performing Arts Ensemble (DE)
Coming Out. Homage to P. P. Pasolini
Rendezte: Szabó Kristóf

22:00 Nagyterem
Veronika Szabó (HU)
Queendom
Rendezte: Veronika Szabó

OFF 22:00 Temesvári Szépművészeti Múzeum 
Solidart Egyesület, Temesvár (RO)
Még egy verőfényes nap
Írta és rendezte: Andrei Ursu

2018. Május 27., vasárnap
17:00 Nagyterem
Koreja Színház, Lecce (IT)
Frame
Design és koncepció: Alessandro Serra

19:00 Katonai Tiszti Kör, Előadóterem
Szkéné Színház, Budapest (HU)
Háy János: Nehéz
Rendezte: Bérczes László

22:00 Nagyterem
Ivo Dimcsev (BG)
Sculptures
Koncepció: Ivo Dimcs