6. Lurkó Fesztivál

Csíkszereda május 22-26.
Kategóriák: fesztivál; gyerekprogramok;
Weboldal: http://www.lurkofesztival.ro/hu/kezdolap.html
Facebook: https://www.facebook.com/LurkoFesztival/

Hatodik kiadásához érkezik a Lurkó Fesztivál 2018-ban. Az Erdély szerte egyedülálló profilú gyermek- és ifjúsági színházi találkozó nem kizárólag bábszínházi fesztivál és nemcsak a kicsiknek szól. A tinédzserek és fiatal felnőttek számára éppoly odafigyeléssel hoz új előadásokat minden évben, mint a kisiskolásoknak vagy az óvodásoknak. 

PROGRAM:

május 22., kedd
Hunyadi László Kamaraterem
10.30 Veress Zoltán: RONGY ELEK, A PÉLDAKÉP (4+) – a Békéscsabai Napsugár Bábszínház előadása
12.00 CSACSIFOGAT (4+) – a Békéscsabai Napsugár Bábszínház előadása Móricz Zsigmond, Zelk Zoltán, Kányádi Sándor, Weöres Sándor verseiből, verses meséiből
nagyszínpad
14.00 Markó Róbert: KŐSZÍV (4+) – a Békéscsabai Napsugár Bábszínház előadása 
Segítő Mária Gimnázium Kollégiuma
18.00 Kai Hensel: KLAMM HÁBORÚJA (14+) – a budapesti Kolibri Színház osztálytermi előadása


május 23., szerda
Hunyadi László Kamaraterem
10.30 Veress Zoltán: RONGY ELEK, A PÉLDAKÉP (4+) – a Békéscsabai Napsugár Bábszínház előadása
12.00 CSACSIFOGAT (4+) – a Békéscsabai Napsugár Bábszínház előadása Móricz Zsigmond, Zelk Zoltán, Kányádi Sándor, Weöres Sándor verseiből, verses meséiből
nagyszínpad
14.00Markó Róbert: KŐSZÍV (4+) – a Békéscsabai Napsugár Bábszínház előadása 
Nagy István Művészeti Líceum
18.00 Kai Hensel: KLAMM HÁBORÚJA (14+) – a budapesti Kolibri Színház osztálytermi előadása

május 24., csütörtök
nagyszínpad
10.30 A HALHATATLANSÁG ORSZÁGA (6+) – népmese bábokkal, Fabók Mancsi Bábszínháza előadása
12.30 A HALHATATLANSÁG ORSZÁGA (6+) – népmese bábokkal, Fabók Mancsi Bábszínháza előadása
Hunyadi László Kamaraterem
13.30 FOGSÁGBAN (7-8 éveseknek) – a budapesti KEREKASZTAL SZÍNHÁZI NEVELÉSI KÖZPONT előadása
18.00 KAPÓS BÖSKE (+12) - Fabók Mariann és Keresztes Nagy Árpád előadói estje

május 25., péntek
nagyszínpad
10.30 DOBRONKA CIRKUSZ, VILÁGSZÁM! (4+) – a Magamura Alkotóműhely előadása
14.30 DOBRONKA CIRKUSZ, VILÁGSZÁM!(4+) – a Magamura Alkotóműhely előadása
Hunyadi László Kamaraterem
12.30 PISICILE NEARISTOCRATE – spectacolul Teatrului Arlechino, Brașov/ MACSKANEMARISZTOKRATÁK (4+) – a brassói Arlechino Gyerekszínház román nyelvű előadása
13.30 PISICILE NEARISTOCRATE – spectacolul Teatrului Arlechino, Brașov/ MACSKANEMARISZTOKRATÁK (4+) – a brassói Arlechino Gyerekszínház román nyelvű előadása
18.00 KÉKSZIGET (14-16 éveseknek) – a budapesti KEREKASZTAL SZÍNHÁZI NEVELÉSI KÖZPONT előadása

május 26., szombat
a színház melletti parkban
11.00 VITÉZ LÁSZLÓ - AZ ELÁSOTT KINCS – a szombathelyi Mesebolt Bábszínház szabadtéri előadása
nagyszínpad
13.00 Rachida Lamrabet: TITKOS ÖSSZETEVŐK (6+) – a Csíki Játékszín előadása