SIC Feszt

Sugásfürdő augusztus 10-12.
Kategóriák: fesztivál;
Facebook: https://www.facebook.com/events/1571748316457517/

Az elsősorban székelyföldinek tekinthető nyári szabadegyetem és diáktábor, a SIC Feszt idén is tartalmas hétvégét ígér augusztus 10-12. között, Sugásfürdőn. Az #ihajcsuhaj mottóval fémjelzett fesztivál ez alkalommal is színes programokkal, gazdasági, oktatási, turisztikai, kulturális és közéletielőadásokkal, valamint koncertekkel várja a kikapcsolódni, tanulni és szórakozni vágyókat. 

A rendezvény új színfoltja lesz a borudvar, a folkudvar, mindenkit várnak a szervezet tízéves fennállásának megünneplésére, de a nagysikerű Családi Nap és az izgalmas diákolimpia sem marad el. 

PROGRAM:

Péntek, augusztus 10.

10.00-11.00 Megnyitó (Előadósátor)

•Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke

•Oltean Csongor, MIÉRT elnök

•Kelemen Szilárd Péter, HÁRIT elnök

•Laczikó Enikő, Etnikumközi Kapcsolatok Hivatalának vezetője

•Márton Árpád, parlamenti képviselő

11.00-12.00 Ismerd meg Háromszéket kvíz (Előadósátor)

•Jánó Szabolcs, Kovászna Megye Turizmusáért Egyesület vezetője

•Fazakas Csoma Szidónia, Kovászna Megye Turizmusáért Egyesület tagja

12.00-13.00 Hunyadi akadémia: Mátyás kiállítás megnyitó (Előadósátor)

•Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke

•Sógor Csaba, EP képviselő

16.00-17.00 Maradj talpon (politikusként)! (Előadósátor)

•Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke

•Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke

•Péter Ferenc, Maros Megye Tanácsának elnöke – egyeztetés alatt

Moderál: Olteán Csongor, MIÉRT elnök

17.00-18.00 Koncert: FuvóShock (Főszínpad)

18.00-19.00 Digitális mezőgazdaság Székelyföldön (Előadósátor)

•Orbán Miklós, az AgroSIC Közösségek Közti Társulás vezetője

•Miklós Ervin, IT plusz klaszter alelnöke

19.00-20.00 Humorest: Szomszédnéni Produkciós Iroda (Főszínpad)

19.00-20.00 Szitabodza néptánccsoport (Folkudvar)

19.00-20.00 Nagy Zoltán: Mátrai borok Székelyföldön (Borudvar)

20.30-21.15 Koncert: Pinceband (Főszínpad)

21.00-23.00 Táncház: Gáspár Csaba és Barátai (Folkudvar)

21.45-22.00 Koncert: Eötvös Rémus (Főszínpad)

22.00-23.00 Koncert: Ham Ko Ham (Főszínpad)

23.00-02.00 DJ BRNY (Főszínpad)

23.00-02.00 DJ Turbo G (Előadósátor)

 

Szombat, augusztus 11.

10.00-12.00 #ihajcsuhaj futás a SIC Fesztre. Indulás Sepsiszentgyörgy központjából

10.00-10.15 Családi Nap megnyitó (Családi Nap színpad)

10.15-11.00 Mese Csavar Mátis Katalinnal (Családi Nap színpad)

11.00-18.00 Mesesátor Csavar Mátis Katalinnal

11.00-18.00 Lovagi torna és erények gyűjtése (Családi Nap udvar)

11.00-18.00 Pónilovaglás (Családi Nap udvar)

11.00-11.45 dr. Tarczali Mária gyermekgyógyász tanácsai (Előadósátor)

Beszélgetőtárs: Grüman Éva, Családi Nap főszervező

11.45-12.00 Népmese és népdal: Földes Levente, Gondos Noémi (Családi Nap színpad)

12.00-13.00 Közigazgatási kódex (Előadósátor)

•Cseke Attila, szenátor

•Grüman Róbert, Kovászna Megye Tanácsának alelnöke

12.00-14.00 Reneszánsz kori interaktív foglalkozások (íjászat, hajítófegyverek, dárda, korabeli frizura készítés, táncok), (Családi Nap udvar)

13.00-14.00 Nem magánügy! A családon belüli erőszakról (Előadósátor)

•Hegedűs Csilla, RMDSZ Nőszervezet ügyvezető elnöke

•Bálint Olga, Szentkereszty Stefanie Egyesület vezetője

•Dobolyi Tünde, ügyvéd

Beszélgetőtárs: Ájgel Ágnes, az RMDSZ Háromszéki Nőszervezetének elnöke

13.00-14.00 Halvirág Bábszínház: Világszép nádszál (Családi Nap színpad)

15.00-16.00 Nőként, orvosként, önkéntesként, politikusként a világban (Előadósátor)

•dr. Turoczi Ildikó, önkéntes orvos

•Benkő Erika, parlamenti képviselő

Beszélgetőtárs: Gáspár Csilla, RMDSZ Kézdivásárhelyi Nőszervezeti tag

15.00-15.30 Tombola (Családi Nap színpad)

15.30-17.00 Mátyás korabeli harci bemutató (fegyverek forgatása, kard technikák bemutatása párban, lándzsás hadrend, párviadal, hajító fegyverek, íjászat) és lovaggáütés (Családi Nap udvar)

17.00-18.00 Mátyás korabeli táncok-interaktív bemutató és táncház (Családi Nap színpad)

18.00-19.00 Ifjúsági munka Sepsiszentgyörgy-San Jose tengelyén. A HÁRIT nemzetközi ifjúsági projektjének a bemutatója (Előadósátor)

17.00-18.00 Kék Virág néptánccsoport (Folkudvar)

18.00-19.00 Zöld Fenyő néptánccsoport  (Folkudvar)

19.00-20.00 Nagy Zoltán hobby borkészítő: Hogyan készül a pityokabor? (Borudvar)

20.30-21.30 Koncert: 4S Street (Főszínpad)

21.00-23.00 Táncház Harai Hunor és barátai (Folkudvar)

22.00-23.00 Koncert: Bye Alex és a SLEPP (Főszínpad)

23.00-02.00 DJ SHIVER (Főszínpad)

00.00-02.00 Techno/house (Előadósátor)

Állandó program: Diákolimpia

 

Vasárnap, augusztus 12.

10.00-11.00 Pengeélen Kelemen Hunor, RMDSZ elnök (Előadósátor) - egyeztetés alatt

Felvezet: Demeter Ferenc, Mikóújfalu polgármestere

11.00-13.00 10 éves a HÁRIT (Előadósátor)

15.00-16.00 Székelyföld gazdasági jövőképe (Előadósátor)

•Deák Gyöngyvér, Magyar Nemzeti Kereskedőház sepsiszentgyörgyi képviselője

•Lázár Zoltán, külgazdasági attasé

•Antal Loránt, szenátor

•Fejér László, szenátor

Moderál: Kelemen Szilárd, HÁRIT elnök

16.00-17.00 Zöld Háromszék (Előadósátor)

•Ambrus József, Kovászna megye Integrált Hulladékrendszer Fejlesztési Egyesületének elnöke

•Fazakas András Levente, Aquacov Közösségfejlesztési Egyesület vezetője

Moderál: Fejér Melinda, RMDSZ Kézdivásárhelyi Nőszervezet elnöke

19.00-20.00 Humorest György Botond & András Előd (Előadósátor)

19.00-21.00 Táncház: Oláh Dániel és barátai (Folkudvar)

20.00-21.00 Koncert: Teddy Queen (Főszínpad)

21.00-22.00 Koncert: Manó & Friends (Főszínpad)

21.00-23.00 Táncház: Mihály Pál és barátai (Folkudvar)

23.00-24.00 Koncert: Lóci játszik (Főszínpad)

23.00-01.00 Nick Havsen (Főszínpad)

01.00-02.00 PIXA (Főszínpad)

 

Állandó program: Diákolimpia