SIC Feszt

Sugásfürdő augusztus 8-11.
Kategóriák: fesztivál;
Facebook: https://www.facebook.com/events/2705319802875375/

Csütörtökön tíz órától nyitja meg kapuit az idei SIC Feszt – Székelyföldi Szabadegyetem. A Sugásfürdőn a #egyéletérzés mottóval megszervezésre kerülő rendezvény négy napon át tartalmas programot kínál a fiataloknak, felnőtteknek és családoknak egyaránt.

PROGRAM:

Csütörtök

10:00-13:00 Önkéntesek regisztráció

16:00 Tábornyitás

17:00-19:00 Grüman Róbert: Híres mesterségem címere, önkéntes (Önkéntesek képzése: Előadósátor)

21:00-22:00 Koncert: Hit Factory (Színpad)

22:00-23:00 Koncert: USNK (Színpad)

23:00-24:00 Dj SoundNoise (Színpad)

24:00-01:00 Dj Pici (Színpad)

01:00-03:00 Deejay Lil Boy (Sátor)

Péntek

11:00-12:00 Hivatalos megnyitó

11:00-19:00 Beer pong, ládamászás, slackline (Játékzóna)

12:00-14:00 Kihívások és lehetőségek a székelyföldi turizmusban (Görgő panzió terasza)

• László Endre, Székelyföldi Turisztikai Klaszter elnöke

15:00-16:00 Forró Gyöngyvér: Ne gombolkozz, gondolkozz! Protokoll és nyilvános megjelenés (Önkéntesek képzése - Előadósátor)

16:00-17:00 Porcsalmi Bálint: Kampány Kiskászontól Mogadishuig (Önkéntesek képzése - Előadósátor)

16:00–17:00 Agrár Mozaik szakmai kiadvány és a Székelyföldi Falugazdász hálózat bemutatása (Agrár-sarok)

17:00-18:00 Politikusok vs. fiatalok (Előadósátor)

17:00-18:00 Hegyvidéki kézműves sajt és mangalica szalonna kóstoló (Agrár-sarok)

18:00-19:00 Wine & Startup (Görgő panzió terasza)

18:00-20:00 Kék virág néptánccsoport (Folkudvar) 

18.00–19.00 Egy lépés a termelőtől a vásárlóig, rövid élelmezési láncok Háromszéken

(Agrár-sarok)

18:30-19:30 Koncert: Nihil (Színpad)

20:00-24:00 Táncoktatás Fákó Alpár vezetésével (Folkudvar) 

20:30-21:30 Koncert: 4S Street (Színpad) 

22:00-23:30 Koncert: Margaret Island (Színpad)

24:00-02:00 Dj Shiver (Színpad)

01:00-03:00 Dj Turbo G (Sátor)

Szombat

10:30-11:00 Megnyitó: Családi Nap

10:30-11:00 Tornászik az egész család Biró István tornatanár, úszás- és síoktatóval (IciPici sátor)

11:00-17:00 Barangolás és kincsvadászat Meseországban

11:00-12:00 Csernik Szende székely mesemondó és lábbábos műsora (Családi Nap színpad)

11:00-12:00 Nagy Zsuzsanna: Bárányok gyapjából, kiállítás (Családi Nap jurta)

11:30-12:15 Beszéljünk a Waldorfról Szonda Kingával (IciPici sátor)

12:15-12:45 Mondókázó (IciPici sátor)

11:00-17:00 Interaktív foglalkozások: Nyári munkalehetőségek diákoknak (Diákmunka.ro sátor)

11:00-19:00 Beer pong, ládamászás, slackline (Játékzóna)

12:00-13:00 Ficz Antal: Hatékony időgazdálkodás (Előadósátor) 

12:45-13:45 Biró Eszter szülésznő, dúla, önkéntes szoptatási segítő: Szoptatás, a jó kezdet! (IciPici sátor)

13:00-14:00 Környezettudatosság Háromszéken (Előadósátor) 

• Józsi Kinga, a sepsiszentgyörgyi Szimpla kávézó tulajdonosa

• Csikós Hunor és Ambrus Orsolya, a Csíra vegetáriánus konyha működtetői

13:00-14:00 Bábjáték: Mátyás király lopni megy (Családi Nap színpad)

13:00-14:00 Doci Lóránt: Csináld magad koktélbár (Folkudvar)

13:00-14:00 Szász Fábián József: Fotózás és kompozíció mobileszközökkel (Családi Nap jurta)

14:00-15:00 Ütő Kinga: Fenntartható divat (Családi Nap jurta)

14:30-15:30 Hordozós klub Kolcsár Linda hordozási tanácsadóval (IciPici Sátor)

15:00-16:00 Ahány ember, annyi mese. Interaktív mesemondás (Családi Nap színpad)

15:00-16:00 Balázs Melinda, Fazakas Katalin: Gyógynövények és biokozmetikumok (Családi Nap jurta)

15:00-17:00 dr. Száfta Szende: Mi van a LEDfal mögött? Rendezvényszervezés ötlettől a megvalósításig (Önkéntesek képzése - Előadósátor) 

16:00-17:00 Rácz-Berecz Tímea: A szülés, mint lelki folyamat (Családi Nap jurta)

16:00-17:00 A medve nem játék - Égvilág zenekar koncertje (Családi Nap színpad)

17:00-18:00 Tündérország krónikása meseíró pályázat eredményhirdetése és tombolahúzás (Családi Nap színpad)

17:15-18:15 Nagy Gólyafészek találkozó (IciPici sátor)

17:00-18:00 Kerekasztal beszélgetés: Trendekről, lehetőségekről, sikerekről és kudarcokról a Kárpát-medencei ifjúságpolitikában (Görgő panzió terasza) 

• Brassai Hunor, MINTA elnök

• Böröcz László, FIDESZ-KDNP országgyűlési képviselő, Fidelitas elnök

• Hordósi Dániel, HMDK ifjúsági alelnök

• Gubik László, VIA NOVA elnök

• Veres Márton, MIK elnök

• Oltean Csongor, MIÉRT elnök

18:00-20:00 Folk UIET néptáncbemutató (Folkudvar) 

19:00-20:00 Stand Up: Szomszédnéni Produkciós Iroda (Színpad)

20:00-21:00 Koncert: Teddy Queen (Színpad)

20:00-24:00 Táncoktatás Fákó Alpár vezetésével (Folkudvar) 

21:30-22:00 Beatbox: Keroo (Színpad)

22:00-23:00 Koncert: Tamáska Gabi (Színpad)

23:00-24:00 Dj Goldyn (Színpad)

24:00-01:00 Dj Yaksa (Színpad)

01:00-02:00 Dj Brny (Színpad)

02:00-03:00 Dj Dagga G (Színpad)

01:00-03:00 Dj Vano (Sátor)

Vasárnap

11:00-17:00 Interaktív foglalkozások: Nyári munkalehetőségek diákoknak (Diákmunka.ro sátor)

11:00-19:00 Beer pong, ládamászás, slackline (Játékzóna)

12:00-13:00 Máthé Babos Réka: Székelyföldi fiatalok divatja (Előadósátor)

13:00-14:00 Gergely Orsolya: Virtuális valóságunk (Előadósátor)

16:00-17:00 Fiatalon, itthon Háromszéken (Előadósátor)

• Máthé Kincső, a FRISS Fm rádió szerkesztője

• Dr. Józsa Gitta, Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház

• Daczó Botond és Mike Botond, a Royal Garden Studió tulajdonosai

• Marzena Giowanowicz, Accenture Románia 

17:00-18:00 Önkéntesek képzésének kiértékelője (Előadósátor) 

18:00-19:00 Csernátoni Pántlikácska Néptánccsoport (Folkudvar) 

19:00-20:00 Kézdiszentléleki Perkő Néptáncegyüttes (Folkudvar) 

20:00-21:00 Koncert: Rafters (Színpad)

20:00-24:00 Táncoktatás Fákó Alpár vezetésével (Folkudvar) 

22:00-23:00 Koncert: Curtis (Színpad)

23:00-24:00 Dj Nick Havsen (Színpad)

24:00-01:00 Dj Pixa (Színpad)

01:00-02:00 Dj Dagga G (Sátor)

02:00-03:00    Dj Turbo G (Sátor)