Fux Feszt

Nagyvárad szeptember 30. - október 5.
Kategóriák: gyerekprogramok;
Weboldal: http://www.fuxfeszt.szigligeti.ro

2019. szeptember 30. – október 5. között negyedik alkalommal szervezi meg a Szigligeti Színház Lilliput Társulata az Erdélyi Magyar Hivatásos Bábszínházak Fesztiválját: a társulat egykori vezető személyiségéről, Fux Pálról elnevezett szakmai találkozó hat napján tizenhét társulat huszonnégy előadását láthatja a közönség, a meghívott előadások mellett pedig szakmai beszélgetésekre és bábtörténeti konferenciára is sor kerül.

PROGRAM:

A népmese napja: szeptember 30., hétfő 
10:00 - Laci királyfi - MárkusZínház, Pécs. (3+)
Helyszín: Árkadia Bábszínház, nagyterem. 
12:00 - Vitéz László - Pályi János, Kaposvár. (3+)
Helyszín: Árkadia Bábszínház, nagyterem.
18:00 - A boszorkány lányai - Huncutkák színjátszó csoport, Nagyvárad
Helyszín: Árkadia Bábszínház, nagyterem. 

Október 1., kedd 
10:00 - Hollós Mátyás - Szigligeti Színház Lilliput Társulat (5+); 
70 év báb: konferencia és workshop;
15: 00 - Hídavatás (Szigligeti Tanoda);
19:00 - Túl a Maszat-hegyen - Szigligeti Színház Lilliput Társulat (6+)
Helyszín: Árkádia Bábszínház
22:00-23:00: Szakmai beszélgetés a Szigligeti Stúdióban

Október 2., szerda
10:00 - Szélszabadító - Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulat Brighella Bábtagozata (3+)
Helyszín: Árkádia Bábszínház, nagyterem
12:00 - A halhatatlanságra vágyó királyfi - Cimborák Bábszínház, Sepsiszentgyörgy (5+) Helyszín: Szigligeti Stúdió
16:00 - Béka királykisasszony - Tomcsa Sándor Színház, Székelyudvarhely (12+) 
Helyszín: Szigligeti Stúdió
19:00 - Grand Hotel - MárkusZínház, Pécs (12+)
Helyszín: Szigligeti Stúdió
22:00-23:00 - Szakmai beszélgetés a Szigligeti Stúdióban

Október 3., csütörtök
10:00 - Hókirálynő - Csiky Gergely Állami Magyar Színház, Temesvár (5+)
Helyszín: Árkádia Bábszínház, nagyterem
12:00 - Én, a kis herceg – Szigligeti Színház Lilliput Társulat (10+)
Helyszín: Szigligeti Stúdió
15:00 - Kézzel-lábbal - Griff Bábszínház, Zalaegerszeg (0-3)
Helyszín: Szigligeti Stúdió
16:00 - Omuleț - Trupa Arcadia (0-3)
Helyszín: Árkádia Bábszínház, kisterem
17:00 - Volt egyszer egy… - Ariel Ifjúsági- és Gyermekszínház, Marosvásárhely (3+)
Helyszín: Árkádia Bábszínház, nagyterem
19:00 - Azért a kis bolondságért - Fabók Mancsi Bábszínháza, HU (18+)
Helyszín: Szigligeti Stúdió
21:00 - a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem hallgatóinak előadása
Helyszín: Szigligeti Stúdió
22:00-23:00 - Szakmai beszélgetés a Szigligeti Stúdióban

Október 4., péntek
10:00 - Ül, áll, fekszik - Griff Bábszínház, Zalaegerszeg (0-3)
Helyszín: Szigligeti Stúdió
12:00 - A csillagszemű juhász - Puck Bábszínház, Kolozsvár (5+)
Helyszín: Szigligeti Stúdió
15:00 - Völgyhíd - Ariel Ifjúsági- és Gyermekszínház, Marosvásárhely (16+)
Helyszín: Árkádia Bábszínház, nagyterem
17:00 - Pötty - Griff Bábszínház, Zalaegerszeg (0-3)
Helyszín: Szigligeti Stúdió
19:00 – Ideje a meghalásnak– Markó-Valentyik Anna, HU (18+)
Helyszín: Nagyváradi Állami Filharmónia 
21:00 - Ilonka - a Babeș-Bolyai Tudományegyetem Színház és TV kar, kortárs színház mesteri szakos előadása (14+)
Helyszín: Szigligeti Stúdió 
22:00-23:00 - Szakmai beszélgetés a Szigligeti Stúdióban

Október 5., szombat
10:00 - Bogarak - Bozsik Yvette Társulat, HU (0-3)
Helyszín: Szigligeti Stúdió
12:00 - A Csizmadia, a Szélkirály és a Nyúlpásztor esete - Vojtina Bábszínház, Debrecen (5+)
Helyszín: Árkádia Bábszínház, nagyterem
17:00 – Díjátadó gála, A háromágú tölgyfa tündére - Fabók Mancsi Bábszínháza, HU (3+)
Helyszín: Árkádia Bábszínház, nagyterem

Az előadásokra jegyek online, a www.biletmaster.ro oldalon, valamint a színház új helyszínen nyílt jegypénztárában, a Szigligeti Stúdióval szemben, a Moszkva utca 7. szám alatt válthatók. A színházi jegypénztár nyitvatartása:
Hétfő: zárva
Kedd, csütörtök: 10-19
Szerda, péntek: 13-19, és egy órával az előadások előtt.